• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 19
   کد: 183963
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   معاون توانمند سازی و مشارکت های اجتماعی:

   تجربه مشهد در فرآیند بازآفرینی یک تجربه جدید است

   معاون توانمند سازی و مشارکت های اجتماعی با تاکید بر اینکه تجربه‌های بازآفرینی موجود از گذشته تا به امروز عمدتا محدود به بافت‌های مرکزی و فرسوده بوده گفت: با توجه به اینکه از 20 دفتر توسعه محلی راه اندازی شده در مشهد 17 دفتر در مناطق پیرامونی راه اندازی شده، تجربه مشهد یک تجربه جدید است.
   تجربه مشهد در فرآیند بازآفرینی یک تجربه جدید است

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری محمد مدرسی معاون توانمند سازی و مشارکت‌های اجتماعی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری در نشست با مدیران و کارشناسان اجتماعی دفاتر توسعه محلی اظهار کرد: شهر مانند هر دست‌ساخته بشری یا از ابتدا نقصان داشته و یا با گذشت زمان فرسوده و دچار نقصان خواهد شد که باید آن را بازآفرینی و برای استفاده آیندگان احیا کرد.

   وی با اشاره به اینکه فرآیند بازآفرینی به صورت کلی سه وجه اجتماعی، اقتصادی و کالبدی دارد اظهار کرد: واقعیت این است که اگرچه بحث اجتماعی شدن فرآیند بازآفرینی مطرح می شود اما اینکه چگونه می‌توان بازآفرینی را با تقویت ابعاد اجتماعی آن پیش برد چندان روشن نیست.

   مدرسی با تاکید بر اینکه تجربه‌های بازآفرینی موجود از گذشته تا به امروز عمدتا محدود به بافت‌های مرکزی و فرسوده بوده گفت: با توجه به اینکه از 20 دفتر توسعه محلی راه اندازی شده در مشهد 17 دفتر در مناطق پیرامونی راه اندازی شده، تجربه مشهد یک تجربه جدید است.

   معاون توانمندسازی و مشارکت‌های اجتماعی با اشاره به اینکه نگاه کلی مدیریت شهری و کسانی که دغدغه بازآفرینی دارند بیشتر معطوف به خروجی کالبدی و اقتصادی است گفت: عموما از بازآفرینی این انتظار می رود که موجب تغییر در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و فرسوده و رونق بخشی اقتصادی به این محدوده‌ها و کاهش فقر شود ولی در این سطح از مداخله خصوصا در بحث کالبدی تجربه موفق کم داریم.

   وی ادامه داد: اینکه بتوانیم افراد را از جایی که زندگی می‌کنند به جای دیگری منتقل کنیم یا در همان فضا فضا با کسان دیگری آنها را شریک کنیم نیازمند یک نگاه اجتماعی است که هدف آن ایجاد حس خوب زندگی در یک محل است ولی این حس لزوما با بهبود وضعیت کالبد ایجاد نمی شود.

   مدرسی افزود : اگر ما بتوانیم اقدامی کنیم که آن اقدام با حداکثر مشارکت و همراهی مردم باشد خودش یک مطلوبیت ایجاد می‌کند.

    

   تعداد بازدید: 19
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 19,960
  تعداد بازدید امروز : 88
  تعداد بازدید دیروز : 337
  آخرین به روزرسانی : 1398/07/24 14:38
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک 37

  تلفن :051-32237674
  فاکس :051-32229205
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد