• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 28
   کد: 184390
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
   سعید ساختیانچی مدیر طرح بزرگ شهدا :

   تکمیل همکف عرصه میدان شهدا تا تابستان سال آینده

   سعید ساخیانچی مدیر طرح بزرگ شهدا گفت: برخی از پروژه‌های طرح شهدا به دلیل مشکلات به وجود آمده برای شرکا و یا پیمانکاران آن به صورت نیمه فعال و حتی غیر فعال در آمده بود که پس از تاسیس سازمان بازآفرینی مذاکرات برای ادامه فعالیت آن‌ها در دستورکار سازمان قرار گرفت.
   تکمیل همکف عرصه میدان شهدا تا تابستان سال آینده

    به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری سعید ساختیانچی مدیر طرح بزرگ شهدا با اشاره به اینکه پس از تاسیس سازمان بازآفرینی فضاهای شهری و قرار گرفتن طرح شهدا به عنوان زیر مجموعه آن، ساماندهی بیشتر برای پیگیری موضوعات پروژه های طرح، مورد توجه قرار گرفت، گفت: برخی از پروژه‌های طرح شهدا به دلیل مشکلات به وجود آمده برای شرکا و یا پیمانکاران آن به صورت نیمه فعال و حتی غیر فعال در آمده بود که پس از تاسیس سازمان بازآفرینی مذاکرات برای ادامه فعالیت آن‌ها در دستورکار سازمان قرار گرفت.

   وی ادامه داد: برای ادامه فعالیت اجرایی پروژه های مینو، همت و هدایت لازم است برخی اصلاحات از جمله تغییر در سهم الشرکه و تغییر شریک سرمایه گذار صورت پذیرد که این موضوعات در مرحله رایزنی و مذاکره است. همچنین شروع به اجرای پروژه پارکینگ چندمنظوره توحید در برنامه کاری سال جاری قرار دارد.

   مدیر طرح بزرگ شهدا با اشاره به پروژه‌هایی که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید اظهار کرد: کتیبه‌های سنگی بخش غربی میدان شهدا که بر روی ساختمان‌های شمس و توس واقع می‌شوند در مرحله ساخت است و تا پایان سال جاری رونمایی شده و به بهره‌برداری خواهد رسید، همچنین پیشانی زیرگذرهای میدان شهدا که به صورت کتیبه‌های کاشی شکسته می‌باشد نیز در مرحله ساخت است که تا پایان فصل پاییز نصب خواهد شد.

   ساختیانچی با تاکید بر اینکه توافقات نهایی برای فراهم سازی شرایط احداث بازگشایی یکی از دو معبر مواصلاتی بیست متری در طرح شهدا در حال انجام است گفت: احداث و بازگشایی دو معبر جدید در طرح شهدا در دستورکار قرار دارد که یکی از آن‌ها معبر 20 متری هشت‌آباد است که در مراحل نهایی توافق است و با توجه به رویکرد مثبت طرفین قرارداد اگر این مهم محقق شود تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

   مدیر طرح بزرگ شهدا با اشاره به اینکه عملیات ساخت عرصه میدان شهدا در طبقه همکف تا تابستان سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید افزود: ساخت این بخش از میدان شهدا متاسفانه به دلیل توقف کار توسط پیمانکار نزدیک به یک سال و نیم غیرفعال بوده است که تا یک ماه آینده فرآیند ساخت آن آغاز خواهد شد.

    وی ادامه داد: قسمت‌های مشخصی از همکف عرصه میدان شهدا که در جوار تالار شهر وجود دارد تا تابستان سال آینده کف‌سازی خواهد شد و به این ترتیب عملیات اجرایی در همکف عرصه میدان شهدا به اتمام خواهد رسید. همچنین پیش بینی می شود بخشی از عرصه منفی یک برای سرویس دهی به آسانسور قطارشهری خط2 در سال جاری تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

   ساختیانچی همچنین از امضا قرارداد برای دیگر پروژه‌‎های تکمیلی میدان شهدا خبر داد و گفت: قرارداد اجرا و ساخت یک پل عابرپیاده متصل به ساختمان های جنت و توس با سازمان همیاری‌ها در شرف انعقاد بوده و همچنین قرارداد خرید و نصب 14 پله برقی نیز برای طرح میدان شهدا در دست اقدام است.

   تعداد بازدید: 28
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 19,970
  تعداد بازدید امروز : 98
  تعداد بازدید دیروز : 337
  آخرین به روزرسانی : 1398/07/24 14:38
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک 37

  تلفن :051-32237674
  فاکس :051-32229205
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد