• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 90
   کد: 190021
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد؛

   مسیر طی شده در خصوص بافت های فرسوده اشتباه بود / با وجود چندین گسل زلزله، خطر بزرگی 5300 هکتار بافت فرسوده مشهد را تهدید می کند

   باید بپذیریم که راهی را که دربازآفرینی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهرمشهد درگذشته رفته ایم اشتباه بوده است لذا باید نگاه ها را تغییرداده و با مشارکت مردم مسیر بازآفرینی را طی کنیم.
   مسیر طی شده در خصوص بافت های فرسوده اشتباه بود / با وجود چندین گسل زلزله، خطر بزرگی 5300 هکتار بافت فرسوده مشهد را تهدید می کند

   رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مسیر طی شده در خصوص بازآفرینی بافت های فرسوده اشتباه بود.
   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، احمد نوروزی امروز در نشست هم اندیشی چالش ها و فرصت های سرمایه گذاری در بافت های نا کارآمد، افزود: ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد اما 6 درصد از تلفات زلزله متعلق به کشور ما است.
   وی اضافه کرد: مشهد برروی چندین گسل زلزله قراردارد و براین اساس خطر بزرگی حدود 5300 هکتار از بافت های فرسوده، ناکارآمد و غیر رسمی این شهر را تهدید می کند.
   وی با بیان این که هرسال در ایران شاهد یک زلزله بزرگ و هر 10 سال یک زلزله خیلی بزرگ هستیم، اظهارکرد: این موضوع اهمیت توجه به بازآفرینی محلات فرسوده، ناکارآمد و سکونت گاه های غیر رسمی را دو چندان می کند.
   نوروزی تصریح کرد: کار بازآفرینی سخت است اما خوشبختانه شرکت ها و مجموعه های باتجربه و موفقی در این زمینه در مشهد وجود دارد.
   رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد ادامه داد: هدف از بازآفرینی ابتدا انجام یک فعالیت اجتماعی، سپس فعالیت اقتصادی و عمرانی است لذا باید بپذیریم که بازآفرینی و احیای محلات فرسوده باید با مشارکت مردم و ساکنان این محلات انجام شود.
   وی به پروژه مجد به عنوان یک نمونه اشاره کرد و گفت: برای آغازاین پروژه و بازسازی بافت فرسوده این محل هیچ اعتباری وجود نداشت و پروژه مجد بر اساس مشارکت مردم و ساکنان محل برنامه ریزی و اجرا شد لذا در بازآفرینی شهری نیز باید مشارکت مردم در اولویت باشد.
   وی افزود: از نظرشورای شهر و مدیریت شهری مشهد بازآفرینی بافت های فرسوده کار بزرگی است که امیدواریم بتوانیم در این دوره اقدام مثبتی در این راستا انجام داده وبا مشارکت مردم، سرمایه گذاران بتوانند محلات هدف را بازآفرینی کنند.
   نوروزی با تاکید بر این که طرح های بازآفرینی باید مردم ساکن در محل را حفظ کند، اظهارکرد: باید بپذیریم که راهی را که دربازآفرینی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهرمشهد درگذشته رفته ایم اشتباه بوده است لذا باید نگاه ها را تغییرداده و با مشارکت مردم مسیر بازآفرینی را طی کنیم.
   رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد درادامه گفت: سازمان بازآفرینی با همین هدف و جذب مشارکت مردم برای بازآفرینی و نوسازی بافت های فرسوده ایجاد شده است.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

   تعداد بازدید: 90
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,686
  تعداد بازدید امروز : 139
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد