• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 72
   کد: 195441
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

   آغاز عملیات احداث دو پاتوق محله و یک معبر در بافت محله آبکوه

   یکی دیگر از این پاتوق محله ها در حاشیه خیابان دستغیب به مساحت 578 متر احداث خواهد شد. در این پاتوق محله نیز المان‌های فضای سبز و ... در نظر گرفته شده و به دلیلی قرارگیری در حاشیه خیابان دستغیب، به نورپردازی و مبلمان شهری آن به جهت نفوذپذیری و ارتباط فیزیکی و بصری آن به بیرون از محله، توجه ویژه شده است.
   آغاز عملیات احداث دو پاتوق محله و یک معبر در بافت محله آبکوه

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد گفت: عملیات احداث دو پاتوق محله و یک معبر در بافت محله بکوه آغاز شده است.
   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، مجتبی شاکری‌روش اظهار کرد: با توجه به فعالیت دفتر توسعه محله آبکوه، سعدآباد و تعاملی که با ساکنان محله از طریق این دفتر برقرار شده، یکی از نیازهای این محله، ایجاد فضاهای محیطی و اجتماعی جهت اعتلای این محله است.
   وی ادامه داد: احداث دو پاتوق محله و یک معبر در این محله علاوه بر اینکه موجب ارتقا کیفیت حیات شهری محدوده آبکوه میشود، سبب جلب اعتماد مشارکت مردمی خواهد شد که این موضوع ادامه فعالیت این دفتر را تسهیل خواهد کرد.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی با اشاره به آزادسازی زمین‌های مورد استفاده این دو پاتوق محله تصریح کرد: فرآیند مشارکت مردمی، اقدامات و فعالیت دفاتر مورد تاکید سازمان بازآفرینی است به همین دلیل بررسی‌های مبتنی بر مشارکت ساکنین محلی صورت گرفت و در باره اینکه در چه محل‌هایی می‌توان این پاتوق‌ها را احداث کرد، چند لکه زمین پیشنهاد شد، که این زمین‌ها از سوی سازمان بازآفرینی در اختیار این اقدام قرار گرفت.
   شاکری‌روش ادامه داد: یکی از این پاتوق محله‌ها در بافت میانی و روبه‌روی یکی از مهم ترین مساجد بافت یعنی؛ مسجد جامع رضوی با مساحت 479 متر مربع است که با احتساب پیاده رو و اطراف، مساحت آن به 550 متر مربع می‌رسد.
   وی افزود: با توجه به قراگرفتن حمامی قدیمی در محل احداث این پاتوق، به جهت ارتقا هویت محلی آن چهار المان گنبدآجری به عنوان نماد حمام کهنه محله آبکوه در نظر گرفته شده است. همچنین المان‌های فضای سبز و المان‌‍‌های نشیمن‌گاهی که موجب حضور مردم و وسایل بازی همچون میز تنیس که منجر به نشاط و شادابی در بین مردم خواهد شد، در طراحی این پاتوق در نظر گرفته شده است.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی ادامه داد: یکی دیگر از این پاتوق محله ها در حاشیه خیابان دستغیب به مساحت 578 متر احداث خواهد شد. در این پاتوق محله نیز المان‌های فضای سبز و ... در نظر گرفته شده و به دلیلی قرارگیری در حاشیه خیابان دستغیب، به نورپردازی و مبلمان شهری آن به جهت نفوذپذیری و ارتباط فیزیکی و بصری آن به بیرون از محله، توجه ویژه شده است.
   شاکری روش با تاکید بر محوریت نقش مردم در این طراحی و اجرا این اقدام گفت: در کلیه مراحل اجرای این طرح شورای اجتماعی محله آبکوه نقش موثر و مهمی داشته است. همچنین توسط شهرداری منطقه یک عملیات اجرایی این طرح پیگیری می‌شود.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی همچنین به احداث معبر دستغیب 33 اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سهم عمده آزادسازی املاک و معارضین معبر دستغیب 33 که مورد تاکید مردم هم بوده، طراحی‌های لازم جهت احداث آن انجام شده است که به زودی عملیات احداث آن شروع خواهد شد.
   شاکری روش ادامه داد: تبعا با همکاری و همراهی مالکان عرصه در محدوده مورد نظر و اختصاص کاربری‌های خدماتی در اختیار، شهرداری آمادگی کامل احداث فوری این گونه پروژه‌ را جهت بهبود شرایط بافت را دارد.

   تعداد بازدید: 72
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,718
  تعداد بازدید امروز : 171
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد