• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 58
   کد: 197218
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد:

   اسناد توسعه محله باید مبتنی بر نگاه‌ واقع‌بینانه و هدفگذاری‌های آتی محلات باشد

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه سندهای توسعه محله باید حداکثر یک سال پس از استقرار دفاتر تسهیل‌گری تهیه و ارائه شوند، گفت: این اسناد باید قابلیت اجرایی شدن داشته باشند و در کنار شهرداری، سایر دستگاه‌های متولی نیز ایفای نقش کنند.
   اسناد توسعه محله باید مبتنی بر نگاه‌ واقع‌بینانه و هدفگذاری‌های آتی محلات باشد

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، رمضانعلی فیضی با اشاره به یکی از دستورکارهای امروز کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر که به موضوع ارائه گزارش عملکرد راه‌اندازی و فعا‌ل‌سازی دفاتر توسعه محله از زمان ابلاغ تاکنون اختصاص داشت، اظهارکرد: گزارش سازمان بازآفرینی در این نشست، بیشتر معطوف به فرآیند شکل‌گیری دفاتر و شروع به کار آنها بود.

   فیضی با بیان اینکه در این جلسه 4 دفتر توسعه محلات طرق، دروی، آوینی و خلج هم گزارش کوتاهی از عملکرد خود ارائه کردند، گفت: خوشبختانه سند توسعه محله طرق، با توجه به اینکه این دفتر زودتر از سایر دفاتر یاد شده شروع به کار کرده، به مرحله آماده‌سازی رسیده است.

   وی در ادامه افزود: سایر دفاتر تسهیلگری نیز مشغول تهیه سند توسعه محله خود هستند و در این جلسه، چشم‌اندازها و هدفگذاری های سند توسعه محله و شیوه تدوین و طراحی آنها هم ارائه شد.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: سند توسعه محله باید براساس فرآیندی تهیه شود که در آن سازمان بازآفرینی، دفاتر تسهیل‌گری و مناطق شهرداری نقش داشته باشند تا بتوان سندی با قابلیت اجرایی بالا، مبتنی بر نگاه واقع‌بینانه، واقعیت‌های موجود و براساس هدفگذاری‌های آتی محلات تهیه کرد و به سمت فاز اجرایی شدن رفت.

   فیضی با تاکید بر اینکه سندهای توسعه محله باید حداکثر یک سال پس از استقرار دفاتر تسهیل‌گری تهیه و ارائه شوند، گفت: این اسناد سپس باید در ستاد بازآفرینی فضاهای شهری استان برود تا در کنار شهرداری، سهم 30 دستگاه متولی دیگر هم لحاظ شود و مشارکت داشته باشند.

   وی در ادامه خاطرنشان کرد: تمامی این سندها باید منطق با اسناد بالادستی و سازگار با نظر مشاورین طرح‌های تفصیلی باشند و در فرآیند اجرایی شدن آنها، سایر دستگاه‌ها نیز پای کار بیایند.

   فیضی با اشاره به لزوم تایید سندهای توسعه محله توسط دستگاه های حاکمیتی، گفت: این تایید موجب می‌شود درصورت بروز مشکلات فراروی اجرای اسناد، شاهد کارگشایی باشیم و بتوانیم بر مبنای اهداف طراحی شده، توسعه محلات را پیش ببریم.

   وی افزود: از این طریق شهروندان زندگی راحت‌تری خواهند داشت و بخاطر افزایش سرانه‌های خدماتی، رفاه بیشتری هم برای آنها به ارمغان می‌آید؛ از سوی دیگر، از حیث کالبدی هم مردم زندگی باکیفیت‌تری خواهند داشت.
   منبع/پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس
    

   تعداد بازدید: 58
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,326,673
  تعداد بازدید امروز : 680
  تعداد بازدید دیروز : 1,120
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/04 13:50
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد