• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 51
   کد: 197385
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد با اشاره به بازدید اخیر خود از کارگاه‌های خانگی در محلات کم‌برخوردار:

   تضمین کیفی محصولات و بازار خرید کالاها، ثمره حمایت از مشاغل خرد و خانگی

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد گفت: زنان سرپرست خانوار و تولیدکنندگان خانگی بواسطه طرح حمایت از مشاغل خرد و خانگی، برای تولید کالاهای خاص مورد نیاز بازار توسط گروه‌های توسعه‌گر اقتصادی آموزش می‌بینند و سپس با بازار فروش مرتبط می‌شوند؛ بازاری که تضمین شده و محصولات آن نیز با کیفیت تولید شده است.
   تضمین کیفی محصولات و بازار خرید کالاها، ثمره حمایت از مشاغل خرد و خانگی

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، احمد نوروزی با اشاره به بازدید اخیر خود از کارگاه‌های تولیدی چرم و پوشاک در مناطق کم‌برخوردار، با بیان اینکه یکی از مسائل مهم در بحث بازآفرینی، توانمندسازی اقتصادی و ایجاد اشتغال ساکنان محلات هدف است، اظهارکرد: شورای پنجم شهر مشهد هم با اشراف بر اهمیت این موضوع و به منظور تحقق آن، نسبت به تشکیل کارگروه حمایت از مشاغل خرد و خانگی ذیل کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری و مشارکتها اقدام نمود.

   وی افزود: پس از انجام کارهای کارشناسی مختلف، طرح ارائه شده از سوی جهاد دانشگاهی به منظور حمایت و پشتیبانی از کسب‌وکارهای خرد و کوچک در محلات هدف بازآفرینی پذیرفته شد.

   نوروزی با تاکید بر اینکه حمایت مدیریت شهری و شهرداری از این فعالیت‌ها به هیچ عنوان مادی نیست، گفت: زنان سرپرست خانوار و تولیدکنندگان خانگی بواسطه این طرح، برای تولید یکسری از کالاهای خاص توسط گروه‌های توسعه‌گر اقتصادی آموزش می‌ببنند و سپس با بازار فروش مرتبط می‌شوند.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: صاحبان برند از طریق این مجموعه‌های تسهیلگر با کارگاه های خانگی خرد ارتباط پیدا می‌کنند و شبکه اقتصادی ارزشمندی شکل می‌گیرد.

   نوروزی با بیان اینکه این فعالیت‌ها به خوشه های مختلفی تقسیم شده‌اند و ارتباط خوبی با صاحبان برند اعم از پوشاک، چرم، بافته‌های داری و ... شکل گرفته است، گفت: این ارتباط موجب افزایش تقاضا برای محصولات و صنایع دستی تولیدی توسط زنان سرپرست خانوار و کارگاه‌های خانگی می‌شود؛ در عین حال، آموزش ، تامین مواد اولیه مرغوب بدون پرداخت وجه اولیه و با قیمت مناسب و نظارت‌های حین تولید نیز موجب ارتقاء کیفیت محصولات ، قیمت مناسب و ایجاد بازاری تضمین شده می‌گردد.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد با اشاره به بازدید امروز خود از کارگاه‌ تولید مصنوعات چرمی در یکی از مناطق کم برخوردار شهر مشهد، افزود: مجموعه‌ای که خود تولیدکننده جزء بوده، امروز با خرید دستگاه‌ و تجهیزات مورد نیاز جهت آموزش و تامین مواد اولیه برش خورده برای تولید نموده و برای تعداد زیادی از سرپرستان خانوار تولید شغل خانگی با بازار خرید تضمینی برای آنان نموده است.

   نوروزی خاطرنشان کرد: در کنار این ساختار، تعدادی از تامین‌کنندگان ابزار و یراق‌آلات مصنوعات چرمی هم یکدیگر مشارکت و با ایجاد یک مرکز، مواد اولیه مورد نیاز آنان را تامین می‌کنند.

   وی با بیان اینکه این اقدام آنان نه تنها یک فعالیت اقتصادی بلکه یک حرکت انسان دوستانه و در خور تقدیر و ستایش است، گفت: بنظرم کار این دو گروه، از کار خیریه‌ها ارزشمندتر است چون خیریه ها ماهی می‌دهند ولی این گروه، قلاب و آموزش ماهی‌گیری.

   نوروزی در پایان افزود: این یک حرکت بسیار خوب در دوره شورای پنجم است که در دراز مدت تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد خانواده های محروم خواهد داشت.

   تعداد بازدید: 51
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,174,397
  تعداد بازدید امروز : 45,167
  تعداد بازدید دیروز : 52,198
  آخرین به روزرسانی : 1399/11/01 08:35
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد