• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 69
   کد: 198712
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خبر داد؛

   تاثیر بازآفرینی ابنیه تاریخی شهر در جذب گردشگر و زائر

   رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: احیا و بازسازی بافت‌های قدیمی شهر تاثیر به سزایی در حضور گردشگران و زائران دارد و بیشینه شهر را در مقابل چشمان مردم قرار می‌دهد.
   تاثیر بازآفرینی ابنیه تاریخی شهر در جذب گردشگر و زائر

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، احسان اصولی در حاشیه بازدید از ظرفیت‌های بافت تاریخی، افتتاحیه دفاتر تسهیل‌گری محلات تاریخی جنت و سرشور و بهره‌برداری از خانه تاریخی نوریان اظهار کرد: یکی از راهبردهای تدوین شده در حوزه فرهنگی و اجتماعی، تقویت هویت و پیشینه شهر است که از مصادیق آن می توان به بافت و خانه‌های تاریخی شهر اشاره کرد.
   وی افزود: متاسفانه در طول سالیان گذشته شاهد تخریب‌های بسیاری در حوزه بافت‌های تاریخی شهر بوده ایم و شهر مشهد علی رغم هویت تاریخی غنی و طولانی در بخش‌ بافت‌ها، خانه‌های قدیمی و بازسازی آن‌ها؛ جزو فقیرترین شهرهای کشور است.
   رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد بیان کرد: در این دوره، تصمیم به توجه و احیای بافت‌های قدیمی و جلوگیری از تخریب آن‌ها داریم و اتفاقی که در حال حاضر در حال روی دادن است، بسیار مثبت و منسجم است و سبب ریل گذاری برای آینده و تداوم آن خواهد شد.
   اصولی خاطرنشان کرد: با احیا و بازسازی بافت‌های تاریخی شهر، منافع مردم نیز محقق می شود و هنگامی که منافع مردم تحقق عینی یابد، آن‌ها نیز برای احیا، بازسازی و برجسته‌سازی بافت‌ها و خانه‌های قدیمی پیش‌قدم و پیگیر می‌شوند که این اتفاق خود تاثیر به سزایی در حضور گردشگران و زائران در شهر مشهد نیز دارد.
   وی اضافه کرد: با بازسازی و احیای بافت‌ها و خانه‌های قدیمی، بیشینه شهر در مقابل چشم مردم قرار می‌گیرد و آ‌ن‌ها به نوعی گذشته شهر را می‌بینند.
   رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد تصریح کرد: طی این بازدید، خانه نوریان را مشاهده کردیم که از چه شرایطی خارج و آماده شده است تا شاهدی برای به نمایش گذاشتن و احیای گذشته شهر، باشد.

   تعداد بازدید: 69
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,310,823
  تعداد بازدید امروز : 67
  تعداد بازدید دیروز : 121
  آخرین به روزرسانی : 1400/06/27 13:28
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد