• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 138
   کد: 198779
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   رییس کمیسیون حقوقی و امور قراردادهای شورای اسلامی مشهد؛

   حضور خیرین در بازآفرینی بافت‌های تاریخی

   رییس کمیسیون حقوقی و امور قراردادهای شورای اسلامی مشهد گفت: بسیاری از خیرین در موارد فرهنگی و میراث فرهنگی آمادگی همکاری در احیای بافت‌های تاریخی را دارند و اگر این موضوع به درستی برای آن‌ها تبیین شود و همچنین بسته‌های تشویقی مشخصی برای آن‌ها لحاظ شود، حتما تعدادی از آن‌ها برای مشارکت در این خصوص با ما همکاری می‌کنند.
   حضور خیرین در بازآفرینی بافت‌های تاریخی

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، محسن حسینی پویا در بازدید از ظرفیت‌های بافت تاریخی و افتتاحیه دفاتر تسهیل‌گری محلات تاریخی جنت و سرشور و بهره‌برداری از خانه تاریخی نوریان که در روز شنبه برگزار شد، افزود: اصلی‌ترین موضوعی که در مورد یک شهر باید مورد توجه قرار بگیرد، هویت شهری است، اگر هویت شهری وجود داشته باشد نظامات اجتماعی به خوبی شکل می‌گیرد و آسیب‌های اجتماعی هم کمتر می‌شود.
   وی بیان کرد: شهر مشهد با وجود قدمت و هویت غنی‌ای که دارد باید نمادهای هویتی خود را هم حفظ کند، امیدواریم در این اتفاق که شهرداری در اجرای آن پیش‌قدم شده است مردم نیز همراه شوند. برای این مهم بسته‌های تشویقی برای بازسازی و مرمت بناها و خانه‌های تاریخی واجد ارزش نیز در نظر گرفته شده است.
   حسینی پویا در رابطه با بنای نوریان خاطر نشان کرد: این بنا به صورت مداخله تسهیل‌گری و مشارکت مالک آماده بازآفرینی شده است و شهرداری هزینه چندانی در این خصوص پرداخت نکرده است.
   وی ابراز کرد: امیدواریم که این اتفاق به صورت نقطه‌ای آغاز و بعد از آن در تمام این کوچه و بعد هم در همه محله‌های شهر ادامه پیدا کند البته موارد مشابهی داشته‌ایم که یک فعالیت مثبت به صورت نقطه‌ای آغاز و بعد از این که مردم نتیجه آن را مشاهده کرده‌اند خود پیش‌قدم و آن را در نقاط دیگر گسترش داده‌اند.
   رییس کمیسیون حقوقی و امور قراردادهای شورای اسلامی مشهد در خصوص ظرفیت موجود در بین خیرین برای بازآفرینی و بازسازی ابنیه تاریخی، تصریح کرد: بسیاری از خیرین در موارد فرهنگی و میراث فرهنگی آمادگی همکاری در احیای بافت‌های تاریخی را دارند و اگر این موضوع به درستی برای آن‌ها تبیین شود و همچنین بسته‌های تشویقی مشخصی برای آن‌ها لحاظ شود، حتما تعدادی از آن‌ها برای مشارکت در این خصوص با ما همکاری می‌کنند.
   وی ادامه داد: از آنجایی که خیرین از خود مردم هستند احتمالا در این موارد مشارکت می‌کنند و بهتر است که دفاتر تسهیل‌گری برای استقبال بیشتر مردم و خیرین، بسته‌هایی را تعریف کنند.

   تعداد بازدید: 138
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,310,737
  تعداد بازدید امروز : 102
  تعداد بازدید دیروز : 140
  آخرین به روزرسانی : 1400/06/27 13:28
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد