• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 34
   کد: 204178
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد؛

   تسریع اجرای مشوق های بازآفرینی با همراهی مناطق شهرداری

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد گفت: در بحث پیاده سازی مشوق ها نیازمند کمک مناطق هستیم تا روند اجرایی شدن آن تسریع یابد.
   تسریع اجرای مشوق های بازآفرینی با همراهی مناطق شهرداری

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، مجتبی شاکری روش در بیستمین جلسه شورای شهرداران که با حضور شهردار و رییس شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از اعضا شورا برگزار شده است، اظهار کرد: موضوع پیاده سازی مشوق های بازآفرینی از هفته گذشته مطرح شده که از سوی شهردار و شورای اسلامی شهر نیز مورد تاکید قرار گرفته است.
   وی افزود: بیشترین بافت های هدف بازآفرینی مصوب ما در منطقه 6 و سه قرار دارد. همچنین بیشترین تعداد دفاتر تسهیل گری ما در این دو منطقه است.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد بیان کرد: جریان بازآفرینی در مشهد حدود یکسالی است که با تشکیل سازمان آن ایجاد شد.
   شاکری روش خاطرنشان کرد: در بحث پیاده سازی مشوق ها نیازمند کمک مناطق هستیم تا روند اجرایی شدن آن تسریع یابد.
   وی اضافه کرد: شورای اسلامی شهر مشهد سه بسته تشویقی را برای محلات هدف بازآفرینی مصوب کرده است که اولین بسته شامل بافت های فرسوده و نارکارآمد به صورت کلی است.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر شرق، شمال شرق، بخشی از جنوب و بخشی از جنوب شرق شهر مشمول بافت های فرسوده و ناکارآمد می شوند، اما در مصوبه شورای اسلامی صرفا بخش هایی مشمول مشوق ها می شوند که دفتر تسهیل گری آن تشکیل شده است.
   شاکری روش گفت: بسته تشویقی دوم مربوط به محلات تاریخی است که عمده ترین مناطق تاریخی ما در منطقه هشت قرار دارد. بسته تشویقی سوم نیز برای محله آبکوه تهیه شده است که به دلیل اقتضائات این محله از ویژگی های خاص خود برخوردار است.
   وی با اشاره به انتظارات خود در خصوص بسته تشویقی بازآفرینی از مناطق و حوزه‌های ستادی شهرداری، تصریح کرد: این بخش شامل پیاده سازی مشوق های بازآفرینی در سامانه های شهرداری (مالی و شهرسازی) تا آخر شهریور ماه سال جاری، برگزاری جلسه رونمایی از مشوق ها تا آخر شهریور سال جاری، برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت برای کارکنان و رابطین حوزه شهرسازی با هماهنگی گروه آموزش و توانمندسازی شهرداری در خصوص مشوق های بازآفرینی در تاریخ 19 شهریور ماه سال جاری، برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت برای کارکنان و رابطین حوزه درآمد شهرداری با هماهنگی گروه آموزش و توانمندسازی شهرداری در خصوص مشوق های بازآفرینی در تاریخ 19 شهریور سال جاری، برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان دفاتر توسعه محله در خصوص مشوق های بازآفرینی در تاریخ 23 شهریور سال جاری و معرفین رابطین منطقه در خصوص اجرای مشوق ها می شود.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد با اشاره به دیگر انتظارات خود، عنوان کرد: همچنین تهیه دستورالعمل و فرم تکمیل اطلاعات برای دفاتر و مالکین پروژهای تجمیعی تا تاریخ 30 شهریور سال جاری (توسط سازمان بازآفرینی) و تهیه فرآیند تجمیع و ابلاغ به دفاتر جهت اجرا با همکاری مناطق از دیگر انتظارات ما است.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

   تعداد بازدید: 34
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,176,990
  تعداد بازدید امروز : 47,760
  تعداد بازدید دیروز : 52,198
  آخرین به روزرسانی : 1399/11/01 08:35
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد