• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 225
   کد: 204194
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
   شهردار مشهد، تاکید کرد؛

   جلب اعتماد و مشارکت مردم برای بازآفرینی محلات، اولویت دفاتر تسهیل گری

   شهردار مشهد گفت: یکی از اولویت های دفاتر تسهیل گری که در کوتاه مدت از آن ها درخواست شده بود، حضور در میان مردم و انجام فعالیت هایی برای جلب اعتماد و مشارکت مردم است که در این مسیر مدیریت شهری از دفاتر حمایت خواهد کرد.
   جلب اعتماد و مشارکت مردم برای بازآفرینی محلات، اولویت دفاتر تسهیل گری

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، محمد رضا کلائی، در نشست با مدیران دفاتر تسهیل گری محلات که با حضور رئیس شورای شهرمشهد، سرپرست معاونت اقتصادی و مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهری شهرداری مشهد، برگزار شده بود، اظهار کرد: در کنار جلب اعتماد و مشارکت مردم در کوتاه مدت، در میان مدت و بلند مدت نیز برنامه ها و پیشنهاداتی که توسط دفاتر تسهیل گری محلات ارائه شود، با مشارکت مدیریت شهری اجرایی خواهد شد.
   وی با اشاره به موارد مطرح شده از سوی مدیران دفاتر تسهیل گری در خصوص طرح ها و پیشنهادات این دفاتر در ارتباط با توسعه و بازآفرینی محلات مختلف افزود: یکی از مشکلات مردم در منطقه عباس آباد این است که عموم آنها با عبور از بزرگراه، وارد محور جاده سیمان و رسالت می شوند.
   شهردار مشهد بیان کرد: ترافیک موجود در میدان فجر به سمت جاده سیمان، میدان بار رضوی و ابتدای رسالت موضوع بسیار مهمی است که باید در قالب دفاتر تسهیل گری و سازمان بازآفرینی شهری پیگیری شود.
   کلائی در خصوص مشکل ورودی محله بلال که از سوی دفتر تسهیل گری این محله مطرح شد، خاطرنشان کرد: این که دفتر تسهیل گری محله بتواند طرح هایی را برای رفع این مشکل با توجه به پارکی که در مجاورت این محل وجود دارد تدوین کرده و ارائه دهد، بر روی ترافیک محور رسالت نیز تاثیر خواهد داشت.
   وی اضافه کرد: در مجموع معتقدم فاصله میان پارک و بزرگراه را باید با در نظر گرفتن چند مسیر به یکدیگر اتصال داد، بنابراین پیشنهادات دفتر تسهیل گری محله بلال مبنی بر نفوذ از یک یا دو نقطه در پارک یا موازی با بزرگراه برای ایجاد مسیر دسترسی و اتصال به این محور باید توسط سازمان ترافیک بررسی و امکانات فنی آن نیز مورد توجه قرارگرفته و ظرف یک هفته نتیجه نهایی اعلام شود زیرا این طرح علاوه بر رفع مشکل ورودی بلال بخشی از مشکل ترافیک ورودی جاده سیمان و رسالت را حل خواهد کرد.
   طرح تفصیلی شمال شرق تا یک ماه دیگر نهایی می شود
   شهردار مشهد تصریح کرد: خوشبختانه طرح تفصیلی شمال شرق در حال تدوین است و تا یک ماه دیگر نهایی می شود که این موضوع می تواند در طرح تفصیلی نیز مطرح شود.
   کلائی در خصوص پیشنهادات دفتر تسهیل گری توسعه محله طرق، گفت: مردم محله طرق مردمی منسجم هستند و خودشان برای رفع مشکلات کمک می کنند، پیگیر هستند و نسبت به حل مسائل اهتمام دارند.
   وی با اشاره به این که با اجرای پروژه جاده محمد آباد به طرق یک مسیر دسترسی مناسبی در این منطقه ایجاد شده است گفت: اما با این وجود در ورودی این محل به شهرک شیرین دچار مشکل هستیم و عموم مردم نسبت به آن معترض هستند لذا این موضوع نیز از سوی دفتر تسهیل گری با مردم مطرح و پیگیری شود.
   شهردار مشهد تصریح کرد: جاده محمد آباد از کنار اراضی شهرک شیرین عبور می کند و ما برای رفع مشکل بن بست شهرک شهید رجایی می خواهیم بازوی چهارم را از تقاطع غیر همسطح مصلی تا محور شهرک شهید رجایی اجرا کنیم که به صورت موازی با محور محمد آباد و طرق است.
   کلائی اظهار کرد: بازوی چهارم، وقتی به انتهای محدوده شهری می رسد، عملا باید به محمد آباد و طرق نیز دسترسی داشته باشد که اجرای پروژه جاده دسترسی محمد آباد به طرق این امر را تسهیل کرده است.
   وی با بیان این که ما قطعا تصمیم داریم که بازوی چهارم را ایجاد کنیم و این موضوع 12 شهریور ماه در کمیسیون ماده پنج مطرح می شود و انشالله اجرایی خواهد شد، افزود: لذا پیگیری این موضوع می تواند از سوی دفتر تسهیل گری محله تاثیر مثبتی داشته باشد.
   شهردار مشهد با اشاره به موضوعات مطرح شده از سوی دفتر تسهیل گری محله نوده، در خصوص توسعه این محل بیان کرد: به نظرم می توان با وجود اراضی بزرگ مقیاسی که در محدوده محله نوده (شهرک امام علی) وجود دارد و بهره گیری از زمینه های موجود درجاده قدیم قوچان، یک مجموعه ای با فضاهای تفریحی اقامتی و تجاری با پارکینگ کافی در این اراضی ایجاد کرد، که این کار می تواند روی توسعه این منطقه بسیار تاثیر گذار باشد.
   گشایش در قلعه وکیل آباد با تصویب طرح تفصیلی این منطقه
   کلائی در خصوص مشکلات قلعه وکیل آباد و پیشنهادات مطرح شده از سوی دفتر تسهیل گری این محله خاطرنشان کرد: اکنون طرح تفصیلی این منطقه در حال طی کردن مسیر است که با تصویب آن توسط کمیسیون ماده پنج شاهد گشایش های خوبی در قلعه وکیل آباد خواهیم بود.
   وی در ادامه در خصوص بازار سرشور و پیشنهادات دفتر تسهیل گری برای توسعه و بازآفرینی آن اضافه کرد: ما بر بازآفرینی این محله قدیمی تاکید داریم و انتظار داریم، که تا پایان سال حداقل 10 پروژه مناسب برای توسعه این محل تعریف شده و اتصالاتی میان بافت های تاریخی باقی مانده در این محله برقرار شود.
   شهردار مشهد درباره طرح های مرتبط با خیابان ارگ مشهد گفت: بر این موضوع بسیار تاکید می کنم که دفتر تسهیل گری این محله روی طرح های توسعه و بازآفرینی این محور قدیمی تمرکز داشته باشند تا بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم.
   کلائی در خصوص اقدامات انجام شده دفتر تسهیل گری شهرک شهید بهشتی، نیز با بیان این که از برنامه زمان بندی در نظر گرفته شده عقب تر هستیم، اظهارکرد: ساماندهی شهرک شهید بهشتی بسیار برای ما مهم است، موانعی از جمله موضوعات حقوقی بر سر راه قرار دارد که باید با استفاده از ظرفیت های قانونی شورای شهر و سازمان بازآفرینی شهری رفع شود.
   وی ادامه داد: باید بررسی شود، از زمانی که دیوار حائل شهرک پردیس و شهید بهشتی برداشته شده، چه اقداماتی برای ساماندهی شهرک شهید بهشتی انجام شده است. به نظرم برای دست یابی به نتیجه در شهرک شهید بهشتی، باید به صورت قطعه، قطعه کار پیشبرده شود تا مردم احساس کنند کار در حال انجام شدن است.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

   تعداد بازدید: 225
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,298,092
  تعداد بازدید امروز : 35
  تعداد بازدید دیروز : 697
  آخرین به روزرسانی : 1400/04/21 10:03
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد