• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 40
   کد: 205128
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد؛

   هدف از بسته های تشویقی، ساخت مسکن های مستحکم و مقاوم در مناطق کم برخوردار است

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، با اشاره به اینکه مشوق ‌ها و تسهیلاتی که شورای پنجم در بحث حمایت از بازآفرینی به تصویب رسانده، بیش از 200 میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری را کاهش داده است، گفت: هدف ما از تصویب این مشوق ها، ساخت مسکن‌ هایی ایمن و مستحکم در مناطق کم‌ برخوردار شهر است.
   هدف از بسته های تشویقی، ساخت مسکن های مستحکم و مقاوم در مناطق کم برخوردار است

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، محمدرضا حیدری در نشست مشترک با روسای شوراهای اجتماعی و معتمدین محلات که با حضور شهردار، جمعی از اعضای شورای شهر، معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی و همچنین مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد برگزارشد، اظهار کرد: شهر مشهد دارای چهار هزار و 500 هکتار فضای ناکارآمد شهری است که از آن به عنوان بافت ‌های فرسوده، ناکارآمد و ناپایدار نیز یاد می‌شود.
   وی با بیان اینکه در این محدوده، حدود 184 هزار پلاک فرسوده وجود دارد، افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی شورای پنجم و مدیریت شهری در این دوره، حل مسائل و مشکلات این نواحی است زیرا با زلزله ‌ای کوچک یا حادثه ای غیرمترقبه، خطرات زیادی ساکنان را تهدید می‌کند.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: شوراهای اجتماعی محلات و معتمدین محلی نقش به سزایی در آگاهی ‌بخشی و اعتمادسازی ساکنان و تشویق و ترغیب آن ها به بازسازی و نوسازی دارند.
   حیدری خاطرنشان کرد: رویکرد مداخله مستقیم تاکنون موفقیت‌آمیز نبوده و در آینده نیز نخواهد بود، آنچه مسلم است، نقش آفرینی مردم و ساکنان محل در فرآیند نوسازی و بهسازی است همچنین شرایط اجتماعی و اقتصادی مناطق نیز به تسهیلگری نیاز دارد.
   وی با بیان اینکه دفاتر تسهیلگری باید مشوق‌ های بازآفرینی را به اطلاع ساکنان برساند، طرح توسعه محله را آماده کرده و نسبت به شناسایی نیازهای محلات اقدام کنند، تصریح کرد: پس از تکمیل این فرآیندها، ساکنان با کمک دفاتر تسهیلگری و بهره‌گیری از ظرفیت های قانونی و حمایتی پیش‌بینی شده توسط شورا اسلامی شهر مشهد، می توانند در جهت بهبود شرایط گام بردارند.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفنت: سیاست شورای پنجم، توسعه متوازن و عدالت ‌محور است، لذا با تعریف پروژه‌ های عمرانی مختلفی همچون پل مصلی، سعی کرده‌ایم میان متن و حاشیه شهر ارتباط برقرار کنیم، ارتباط و اتصالی که باعث افزایش توانایی و بنیه اقتصادی ساکنان به دلیل افزایش ارزش دارایی‌های آن ها می‌شود. 

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری 

   تعداد بازدید: 40
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,681
  تعداد بازدید امروز : 134
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد