• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 20
   کد: 206006
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
   معاون شهرسازی و معماری مشهد خبرداد؛

   تخصیص تسهیلات بانکی برای سه خانه تاریخی مشهد

   معاون شهرسازی و معماری مشهد از تخصیص تسهیلات بانکی، برای سه خانه تاریخی ( شالچی در محله جنت، نوریان در کوچه آیت  الله خامنه ای محله سرشور و الفتی در محله جنت) خبرداد.
   تخصیص تسهیلات بانکی برای سه خانه تاریخی مشهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، محمدرضا حسین نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: در دوره پنجم مدیریت شهری یکی از اهداف مهم شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد، احیا بافت های فرسوده و نوسازی آن است که این امر مهم با ایجاد سازمان بازآفرینی در شهر به راحتی ممکن خواهد بود.
   وی افزود: در همین راستا کمیته بازآفرینی بافت ها و ابنیه تاریخی شهر مشهد براساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد و با دستور شهردار مشهد تشکیل و تفویض اختیار آن به معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد واگذار شده است.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر رسیدگی به محلات سرشور و جنت یکی از اولویت های ما بوده و در اولین جلسه کمیته بازآفرینی بافت ها و ابنیه به این مهم پرداخته شده است.
   حسین نژاد تاکید کرد: همچنین در جلسه اخیر این کمیته موضوع پنج اثر تاریخی و دارای ارزش ثبتی این  محلات بررسی شد و در نهایت فرآیند احیای سه خانه تاریخی شالچی در محله جنت، نوریان در کوچه آیت  الله خامنه ای (محله سرشور) و الفتی در محله جنت به تأیید و تصویب این کمیته رسید.
   وی تاکید کرد: براین اساس قرار است این  سه خانه تاریخی با حفظ کاربری مسکونی از تسهیلات بانکی برای احیا استفاده کنند. همچنین در خصوص دو خانه تاریخی مقبل السلطنه در محله سراب و آب انبار تشکری در محله سرشور در جلسه بعدی کمیته مذکور مورد بررسی قرار می گیرد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: گفتنی است که رسیدگی به بافت ها و ابنیه های تاریخی با کمک شهرداران مناطق و دفاتر تسهیل گری هر منطقه به راحتی تسهیل خواهد شد و ما در این راستا نیازمند حمایت همه جانبه شهرداران مناطق، سازمان بازآفرینی و شورای اسلامی شهر مشهد خواهیم بود.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

   تعداد بازدید: 20
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,174,175
  تعداد بازدید امروز : 44,945
  تعداد بازدید دیروز : 52,198
  آخرین به روزرسانی : 1399/11/01 08:35
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد