• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 40
   کد: 206058
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
   مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری مشهد؛

   مشوق های شهرداری، تسهیلگر نوسازی ملک شهروندان مشهدی در بافت های فرسوده

   مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری مشهد از شهروندان دعوت کرد تا برای اطلاع از مشوق ها و تسهیلات نوسازی و بازسازی املاک فرسوده در طرح بازآفرینی، با ۱۳۷ مرکز ارتباطات مردمی، تماس بگیرند.
   مشوق های شهرداری، تسهیلگر نوسازی ملک شهروندان مشهدی در بافت های فرسوده

   به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، مجتبی شاکری روش که با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، پاسخگوی مستقیم سوالات شهروندان در خصوص بازآفرینی شهری بود، اظهار کرد: ۵ هزار هکتار از مساحت شهر مشهد یعنی حدود ۱۳ درصد از آن که حدود یک سوم جمعیت شهر در این محدوده ها سکونت دارند، تحت پوشش بازآفرینی شهری است.
   وی افزود: این محدوده ها بسیار متراکم و ریز دانه است و از کمبود خدمات نیز رنج می برند، ۴۶ درصد مساحت و ۶۷ درصد جمعیت ساکن در این محدوده ۵ هزار هکتاری تحت پوشش بازآفرینی، یعنی همان ارائه مشوق ها برای نوسازی و بازسازی بافت فرسوده قرار خواهند گرفت.
   شاکری روش گفت: عمده تمرکز دفاتر تسهیل گری یعنی ۱۸ دفتر از ۲۳ دفتر، بر روی مناطق حاشیه شهر و پیرامونی است، اعتبار بازآفرینی، نوسازی و بازسازی در طرح هایی مانند آبکوه، عامل و شهدا ۲۸۰ میلیارد تومان و این اعتبار در محدوده حاشیه شهر ۱۲۰ میلیارد تومان است.
   وی افزود: بخشی از اعتبارات ما نیز مانند صدور پروانه، وام ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه، ودیعه مسکن و بخشش جرائم ملک، به صورت مشوق بوده و در قالب مشارکت شهروندان تحقق می یابد که شورای شهر برای این بخش، محدودیت و سقفی قائل نشده است.
   مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد خاطرنشان ساخت: کلیه مشوق های ما مازاد بر مشوق های اعطایی دولت برای نوسازی املاک در بافت های فرسوده به متقاضیان پرداخت می شود.
   شاکری روش اضافه کرد: بر اساس قانون، هدف گذاری ما پیشرفت سالیانه ۱۰ درصدی در حوزه نوسازی بافت های فرسوده است که تحقق این مهم در گرو مشارکت مردم و سایر نهادها می باشد.
   وی در پایان از شهروندان درخواست کرد تا برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در خصوص دریافت مشوق ها و تسهیلات نوسازی و بازسازی املاک و بافت های فرسوده که توسط سازمان عمران و بازآفرینی شهری اجرایی شده است، با مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ تماس بگیرند.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری   تعداد بازدید: 40
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,790
  تعداد بازدید امروز : 243
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد