• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 67
   کد: 206250
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
   در راستای اعتبار بخشی به شهرک شهید بهشتی انجام شد؛

   بازآفرینی هویت محلی با مشارکت مردم در شهرک شهید بهشتی

   مدیر دفتر توسعه محله ۲۲ بهمن گفت: تمام تلاش ما بر این است که نمادها و المان‌ها در طرح‌های پیشنهادی در راستای اعتبار بخشی و هویت‌مند کردن شهرک شهید بهشتی باشد.
   بازآفرینی هویت محلی با مشارکت مردم در شهرک شهید بهشتی

   به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، مزدا نوبری مدیر دفتر توسعه محله ۲۲ بهمن در رابطه با جلسه تبادل نظر با مردم شهرک در خصوص طراحی بازار روز و بازار غذا در شهرک شهید بهشتی عنوان کرد: این جلسه، در راستای مفهوم بازآفرینی که نیازمند به مشارکت اجتماعی است، برگزار شد و پروژه‌هایی که برای اعتمادسازی در شهرک شهید بهشتی پیش‌بینی شده بود، مورد بازنگری قرار گرفت و تمامی مسائل با جزئی‌ترین نکات با مردم محله، مطرح و مورد تایید آن‌ها قرار گرفت.
   وی تصریح کرد: در طرح مشارکتی ساماندهی بازار شهرک شهید بهشتی، دفتر توسعه محله مسئولیت ساخت کف بازار در جهت حفظ و کنترل بهداشت و همچنین سایه‌بان برای بالا بردن ارتفاع مغازه‌ها را برعهده داشته و الگوی ساخت جداره در اختیار مغازه‌داران قرار می‌دهد تا بتوانند به کمک دفتر توسعه محله و یا شهرداری این موضوع را ساماندهی کنند.
   نوبری با بیان اینکه سه نفر از کسبه به عنوان نماینده سایرین معرفی خواهند شد، ادامه داد: همچنین در فضای پشت بازار، فضای سبز همراه با سرویس بهداشتی و کفپوش مناسب برای استراحت کسانی که به بازار آمده‌اند، در نظر گرفته شده که نماسازی زیبایی را از طرف بزرگراه برای بازار ایجاد می‌کند.
   وی در رابطه با طرح بازار غذا مطرح کرد: این طرح در راستای ساماندهی دکه‌های فروش غذا از نظر ابعاد و الگودهی جداره پشتی و جلویی با مشارکت صاحبان دکه‌ها انجام می‌شود.
   نوبری با اشاره به اینکه هویت این شهرک، فرهنگی و دارای دو پارامتر است که باید به آن توجه کرد، گفت: مردم این شهرک، ضمن حفظ فرهنگ خوزستانی خود، با ما هم‌شهری شدند و باید به آن‌ها، به عنوان گروهی از شهروندان مشهدی اعتبار داد.
   وی اضافه کرد: از طرف دیگر، وقتی نام خوزستان، یاداور رشادت‌های فراموش نشدنی این مردم در مدت هشت سال دفاع مقدس است و خدمت به این مردم، به نوعی ادای دین است.
   نوبری ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است که نمادها و المان‌ها در طرح‌های پیشنهادی در راستای اعتبار بخشی و هویت‌مند کردن شهرک شهید بهشتی باشد. در فرم و الگوی طرح‌های پیشنهادی از المان‌های پذیرایی در فرهنگ مردم خوزستان مانند وجو حصیر، بافت‌های آجری و ..استفاده شده است.
   وی اضافه کرد: احیای شرایط و فضای فرهنگی و هویتی در این شهرک در کنار رفتارها و کاربری‌های مردم آن اتفاق می‌افتد. ما بر روی رفتارهایی مانند فروش ماهی، فروش سبزیجات معطر، مشاغل خانگی که توسط بانوان انجام می‌شود و بازار غذا که می‌توان آن را نوعی برند در حوزه گردشگری دانست، بارگذاری می‌کنیم و با دو نگاه برنامه‌ریزی درازمدت و همچنین عملیاتی، آن را پیش می‌بریم.
   مدیر دفتر توسعه محله ۲۲ بهمن آینده این شهرک را بسیار روشن دید و افزود: اگر برنامه‌های تدوین شده، به طور کامل عملیاتی شوند، این شهرک نه تنها در سطح شهر مشهد بلکه در سطح ملی، نمونه شناخته می‌شود.
   وی خاطرنشان کرد: طرح‌های مطرح برای شهرک شهید بهشتی، مورادی است که از سال‌های پیش از این، مدیران کلان شهری بر آن تاکید داشتند اما اکنون نظر مثبت و همکاری مردم نیز به این مجموعه اضافه شده است و آنچه که حائز اهمیت است، حضور مدیران میانی در صحنه اجرای این دستورالعمل‌ها است.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

   تعداد بازدید: 67
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,761
  تعداد بازدید امروز : 214
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد