• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 146
   کد: 206351
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛

   ظرفیت بالای بسته های تشویقی برای نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: معتقدیم بسته های تشویقی ظرفیت خوبی را برای رشد و توسعه مناطق کم برخوردار و پیرامونی دارای بافت فرسوده ایجاد می کند و این مناطق به تدریج توسط خود مردم نوسازی، مقاوم سازی و بازسازی می شوند.
   ظرفیت بالای بسته های تشویقی برای نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده

   به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، محمد رضا حیدری در خصوص تاثیر بسته های تشویقی مدیریت شهری برای نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد این شهر، افزود: بیشترین بافت های فرسوده شهر مشهد درمناطق کم برخوردار و پیرامونی هستند که دلیل آن وجود متغیرهای اقتصادی است.
   وی با بیان اینکه افراد ساکن در بافت های فرسوده توانایی اقتصادی برای نوسازی محل سکونتشان را ندارند، اظهارکرد: به همین دلیل بیشتر بافت مناطق کم برخوردار، فرسوده و غیر مقاوم هستند.
   حیدری اضافه کرد: درمناطق برخوردار بافت های فرسوده یا وجود ندارد و یا تعداد آنها بسیار کم است زیرا تا ساختمانی فرسوده شود همان متغیر و توانایی اقتصادی باعث می شود که آن را نوسازی و یا بازسازی کنند.
   وی با بیان اینکه توانایی و متغیرهای اقتصادی تاثیر زیادی در بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده دارد، اظهارکرد: شهرداری و شورای شهر مشهد به این نتیجه رسیده است که مداخلات مستقیم و تملک ملک مردم و بیرون کردن آنها از بافت در نوسازی بافت های فرسوده نه تاثیر مثبتی دارد و نه امکان پذیر است؛ به عنوان نمونه در نوسازی بافت های فرسوده پیرامونی حرم مطهر، آبکوه، حرعاملی، قلعه وکیل آباد و.. با این نگاه به نتیجه مثبتی نرسیده ایم .
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، تصریح کرد: بر این اساس معتقدیم، باید به سمت جلب مشارکت مردم در نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده محل سکونتشان در مقابل زلزله و همچنین بازگشایی و تعریض معابر در این بافت ها برویم .
   وی با اشاره به اینکه برای تحقق این امر و جلب و افزایش مشارکت مردم دولت و شهرداری باید یارانه در نظر بگیرند، خاطرنشان کرد: با توجه به همین موضوع شورای شهر و مدیریت شهری برای ایجاد انگیزه وترغیب مردم به مشارکت در نوسازی و بازسازی بافتهای فرسوده درمناطق کم برخوردار و پیرامونی دارای دفاتر تسهیل گری بسته های تشویقی را درنظر گرفته است.
   وی ادامه داد: در چهارچوب این بسته های تشویقی شهرداری برای نوسازی بافت های فرسوده پروانه رایگان ،مجوزطبقه مازاد و پیشروی طولی رایگان درنظرگرفته و تامین پارکینگ را حتی با مزاحمت می پذیرد این موارد تسهیلاتی است که می تواند در مردم برای مشارکت درنوسازی و بازسازی بافت های فرسوده انگیزه ایجاد کند.
   حیدری گفت: مدیریت شهری در این بسته ها حتی برای افرادی که در بافت های فرسوده این مناطق می خواهند پلاک هایشان را نوسازی و یا بازسازی کنند ودیعه مسکن نیز درنظر گرفته است تا در طول ساخت واحد فرسوده، مکان موقتی را برای سکونت در اختیار بگیرند.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در حال حاضر حدود 28 دفتر تسهیلگری در بافت های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی فعال هستند تا ضمن اطلاع رسانی به مردم آنها را برای مشارکت در نوسازی بافت فرسوده محل سکونتشان و استفاده از این بسته های تشویقی ترغیب کنند.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

   تعداد بازدید: 146
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,683
  تعداد بازدید امروز : 136
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد