• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 67
   کد: 206773
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   نائب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی؛

   اقدامات شهرداری مشهد در مناطق حاشیه شهر بسیار خوب است

   نائب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات شهرداری مشهد در مناطق حاشیه شهر بسیار خوب است. در راستا حل مشکلات حاشیه شهر بنیاد مسکن وام چهار درصد و دولت تا سقف 25 میلیون تومان وام بلاعوض ارائه می کند که به وسیله آن می توان گام به گام بافت ناکارآمد را ساماندهی کرد.
   اقدامات شهرداری مشهد در مناطق حاشیه شهر بسیار خوب است

   به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، کمال علی پور در خصوص برنامه های مجلس برای رفع مشکل مالکیت سندی و اخذ تسهیلات در بافت پیرامونی شهر مشهد اظهار کرد: متاسفانه حاشینه نشینی شهر مشهد دارای مشکلات زیادی است که در این راستا مقام معظم رهبری تاکید داشتند که بر چند استان توجه ویژه ای شود که استان خراسان رضوی و شهر مشهد در زمره همین استان ها قرار دارد.
   وی افزود: تاکنون چند بازدید از استان های منتخب انجام شد و امروز نیز به همراه معاونان راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بازدیدی از حاشیه شهر مشهد صورت گرفت. همچنین روز گذشته جلسه ای با آیت الله مروی برگزار و ایشان اعلام کردند که آماده هرگونه همکاری هستند.
   نائب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای زمین های قول نامه ای قانون مشخصی وجود دارد؛ اگر زمین های ساخته شده دارای معارضین شخصی و حقوقی نباشد و شهرداری نیز آن را تایید کرده باشد، باید سند آن ایجاد شود و در خصوص زمین های دارای معارض نیز امکان مذاکره وجود دارد.
   علی پور خاطرنشان کرد: اقدامات شهرداری مشهد در مناطق حاشیه شهر بسیار خوب است. در راستا حل مشکلات حاشیه شهر بنیاد مسکن وام چهار درصد و دولت تا سقف 25 میلیون تومان وام بلاعوض ارائه می کند که به وسیله آن می توان گام به گام بافت ناکارآمد را ساماندهی کرد.
   وی اضافه کرد: همچنین تاکنون 15 الی 20 جلسه در کمیسون عمران مجلس با همین موضوع برگزار شده است و در طرح جامع ساماندهی که به صورت دو فوریت مصوب شده، مقرر شد زمین های متعلق به دولت، نهادها و سازمان ها و روستاهای متصل به طرح هادی را الحاق و با تحویل زمین ارزان، قیمت مسکن را تعدیل دهیم که در این راستا به روستاها 50 میلیون و به شهرها 100 میلیون تومان وام تعلق می گیرد.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

   تعداد بازدید: 67
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,760
  تعداد بازدید امروز : 213
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد