• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 70
   کد: 208352
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد؛

   جداره سازی دو گذر تاریخی شهر اولویت اصلی ما است

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد گفت: جداره سازی دو مورد از گذرهای تاریخی شهر مشهد ( کوچه آیت الله خامنه ای و خیابان ارگ) اولویت اصلی ما است.
   جداره سازی دو گذر تاریخی شهر اولویت اصلی ما است

    به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، مجتبی شاکری روش در دومین جلسه کمیته بازآفرینی بافت ها و ابنیه تاریخی، اظهار کرد: در این جلسه موضوعاتی پیرامون نحوه ارائه مشوق ها به مالکان ابنیه و آثار تاریخی که مایل هستند در یک فرآیند مشارکتی موضوع احیا، مرمت و بهره برداری بنای خود مشارکت کنند، پرداخته شد.
   وی افزود: در بخش دوم نیز موضوعاتی مرتبط با طراحی و جداره سازی دو مورد از گذرهای تاریخی شهر مشهد ( کوچه آیت الله خامنه ای و خیابان ارگ) مطرح شد.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد بیان کرد: خوشبختانه طرحی که در این رابطه توسط دفاتر تسهیل گری تهیه شد، مورد استقبال واقع و مشارکت مردم نیز در این حوزه جلب شد و ما توانستیم جداره های موجود در این منطقه را مرمت کنیم.
   شاکری روش تاکید کرد: همچنین طرح های پیشنهادی نیز مورد استقبال و تایید اعضای این کمیته قرار گرفت. امید داریم با تامین اعتباری که بخشی از آن انجام شده و بخش دیگر آن در اصلاح بودجه سال جاری شهرداری مشهد توسط شورای اسلامی انجام خواهد شد، بتوانیم با همراهی و همدلی که با سازمان میراث فرهنگی داریم، عملیات اجرایی مربوط به احیا و مرمت این گذرها را آغاز کنیم.
   وی در خصوص استقبال صورت گرفته از سوی مالکان نیز، تصریح کرد: مالکان در جریان مشارکت نگرانی هایی دارند و تمام تلاش ما این بوده که این حساسیت ها و نگرانی ها را مرتفع کنیم، گرچه این نگرانی ها صرفا بر اساس تلاش های شهرداری نخواهد بود و ما در رابطه با بافت ها و ابنیه های تاریخی نهادهای ذی ربط دیگری داریم که صاحب تصمیم هستند و می توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

   تعداد بازدید: 70
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,759
  تعداد بازدید امروز : 212
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد