• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 63
   کد: 214027
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد؛

   اصلاح بافت های فرسوده کاری سخت و زمانبر است

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: براساس سرشماری های صورت گرفته از جمعیت سه میلیونی شهر حدود یک میلیون در مناطق حاشیه مستقر هستند و پنج هزار هکتار بافت ناکارآمد در شهر مشهد وجود دارد که اصلاح آن کاری سخت، زمانبر و نیازمند منابع زیاد است.
   اصلاح بافت های فرسوده کاری سخت و زمانبر است

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، محمدرضا حیدری در اختتامیه بیست و چهارمین هم آفرینی مشهد تحت عنوان نوآوری دربازبرنامه ریزی و طراحی الگوی بهینه مسکن در محلات هدف بازآفرینی که با حضور سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف شورای پنجم ایجاد محیطی برای حل مشکلات شهر و حرکت به سمت انجام کارهای خلاقانه است.
   وی افزود: براساس سرشماری های صورت گرفته از جمعبت سه میلیونی شهر حدود یک میلیون در مناطق حاشیه مستقر هستند و پنج هزار هکتار بافت ناکارآمد در شهر مشهد وجود دارد که اصلاح آن کاری سخت، زمانبر و نیازمند منابع زیاد است.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: مدل هایی که تاکنون برای اطلاح بافت فرسوده اجرا شده، ناکارآمد بوده و دخالت مستقیم نیز نتیجه زیادی نداشته است که نتیجه آن عینا در بافت اطراف حرم مطهر رضوی قابل مشاهده است. یافتن روش های درست نیازمند انجام کارهای خلاقانه است که در این راستای شورای پنجم اقداماتی همچون تشکیل سازمان بازآفرینی و به تبع ۴۱ دفتر تسهیل گری، لایحه بخشودگی عوارض در محلات هدف بازآفرینی، تقویت کمیسیون مناطق کم برخوردار و اجرای بسیاری از طرح های توسعه در مناطق کم برخوردار انجام داده است.

   گفتنی است که در بیست و چهارمین هم آفرینی مشهد تحت عنوان نوآوری دربازبرنامه ریزی و طراحی الگوی بهینه مسکن در محلات هدف بازآفرینی ۲۱۰ نفر در ۱۹ کارگاه آنلاین شرکت کردند و از میان آنان چهل نفر برگزیده شدند و پس از یک هفته منتورینگ حضوری و آنلاین ۹ ایده انتخاب شدند.

   تعداد بازدید: 63
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,349,218
  تعداد بازدید امروز : 263
  تعداد بازدید دیروز : 231
  آخرین به روزرسانی : 1400/11/04 13:36
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد