• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 154
   کد: 215343
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
   پس از سند تصویب توسعه محله «دَروی»، اینبار؛

   سند توسعه محلات «بهمن»، «خلج»، «مهرآباد» و «شهید آوینی» مشهد تدوین شد

   سند توسعه محلات «بهمن»، «خلج»، «مهرآباد» و «شهید آوینی» تهیه و تصویب وبه ستاد بازآفرینی استان خراسان رضوی ارسال شد.
   سند توسعه محلات «بهمن»، «خلج»، «مهرآباد» و «شهید آوینی» مشهد تدوین شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، بر اساس روند کاری موجود در تهیه اسناد و تعریف پروژه‌های محلات هدف طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده، اسناد و پروژه‌های توسعه چهار محله «بهمن»، «خلج»، «مهرآباد» و «شهید آوینی» مشهد پس از تهیه، جهت بررسی و تصویب به ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد ارسال شد.

   این اسناد و پروژه‌ها در کمیته‌های اقتصادی، حقوقی، اجتماعی و کالبدی ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد با مشارکت فرمانداری و شهرداری مشهد مورد بررسی قرار گرفت و پس از تصویب در پنجاه و سومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان مشهد جهت بررسی به ستاد بازآفرینی شهری استان خراسان رضوی ارسال شد.

   پیش از این نیز سند توسعه محله «دَروی» پس از تهیه و تصویب در ستاد بازآفرینی شهری شهرستان مشهد جهت تصویب به ستاد بازآفرینی استان ارسال شده بود. پس از بررسی و تصویب این اسناد در ستاد استانی بازآفرینی شهری که به ریاست استاندار خراسان رضوی و دبیری مدیرکل راه و شهرسازی استان برگزار خواهد شد، اسناد توسعه محلات جهت تصویب و ابلاغ نهایی، به ستاد ملی بازآفرینی ارسال می‌شود.

   در سند توسعه محلات برنامه‌ها و پروژه‌هایی برای تمامی دستگاه‌های اجرایی تعریف شده است؛ بر اساس اسناد تهیه شده در محله بهمن 50 درصد پروژه‌ها بر عهده بخش خصوصی، 27 درصد بر عهده شهرداری و 23 درصد بر عهده سایر دستگاه‌های اجرایی خواهد بود. همچنین در محله خلج 60 درصد پروژه‌ها بر عهده شهرداری و 40 درصد پروژه‌ها بر عهده بخش دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی خواهد بود.

   بر اساس سند توسعه محله شهید آوینی 70 درصد پروژه‌های این محله توسط شهرداری، 17 درصد توسط بخش خصوصی و 13 درصد توسط سایر دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد. همچنین در محله مهرآباد 59 درصد پروژه‌ها را بخش دولتی، 14 درصد پروژ‌ه‌ها را بخش خصوصی و 27 درصد را شهرداری مشهد اجرا خواهد کرد.

   رسالت دفاتر تسهیلگری توجه به مشکلات و کمبودهای محله توسط نهادهای حاکمیتی و افزایش رفاه در محله است، و پروژه‌های محلات با دو هدف بهبود وضعیت محله و تأمین خدمات زیرساختی و بهسازی محیطی تعریف می‌شوند. سند توسعه محلات پنج ساله است و بر این اساس در این اسناد پروژه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدتی جهت افزایش رفاه محلات تعریف شده و پس از تصویب، تأمین اعتبار و تأمین زمین در محله هدف اجرا خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 154
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,448,022
  تعداد بازدید امروز : 49
  تعداد بازدید دیروز : 80
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/12 11:50
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد