• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 95
   کد: 174509
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهدمقدس:

   مدیریت شهری درصدد کسب درآمد از قبل اجرای طرح های بازآفرینی نیست

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهدمقدس گفت: دفاتر تسهیلگری باید همواره این نکته را در تعامل با مردم مورد توجه قرار دهند که شهرداری و مدیریت شهری به هیچ نحوی درصدد کسب درآمد از قبل اجرای طرح های بازآفرینی نیست؛ مدیریت شهری بواسطه این بازآفرینی بدنبال نوسازی بافت‌ها، افزایش ایمنی و امنیت مردم، فراهم آوردن بستری مناسب برای بهره‌گیری از خدمات شهرداری و ... است
   مدیریت شهری درصدد کسب درآمد از قبل اجرای طرح های بازآفرینی نیست

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری ، بتول گندمی در نشست بررسی تجربیات و تبیین اولویت ها و رویکردهای شورای شهر برای فعالیت دفاتر توسعه محلی(تسهیلگری)، با بیان اینکه فاصله میان شهرداری و مردم یکی از مسائلی است که همواره مدیریت شهری با آن مشکل داشته است، اظهارکرد: این فاصله نشات گرفته از نوع عملکرد شهرداری در چند دهه اخیر بوده که اصلاح آن نیز بسیار دشوار است.
   گندمی با تاکید بر اینکه نظر مردم باید در اداره شهر حاکم باشد چراکه شهر را برای انان اداره میکنیم و بخش عمده‌ای از هزینه شهر را آنها تامین می‌کنند، گفت: شهر مشهد با دغدغه و مشکلات و فقدان زیرساخت های مناسب در حوزه های مختلف مثل حوزه حمل و نقل عمومی و ریلی مواجه است که نسبت به خیلی از شهرهای مشابه در دنیا عقب هستیم.
   وی افزود: اگر بخواهیم صرفا به اجرای این زیرساخت‌ها معطوف باشیم و اجرای پروژه های کلان شهری که منتفع آن همه شهروندان هستند را مورد توجه قرار دهیم، قطعا در مقیاس محله و منطقه دچار کاستی های خواهیم شد و به وظایف خود نمیتوانیم بپردازیم.
   گندمی با بیان اینکه آسیب دیدگی بافت های فرسوده مشهد در زمان بحران یکی از دغدغه های جدی این شهر است، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر نحوه تعامل و زندگی ساکنان این مناطق، به جهت بافت قدیمی، با شرایط روز فاصله دارد ولی در هر شرایطی این بافتها باید اصلاح شوند تا ارائه خدمات مدیریت شهری به شکلی مطلوب در این مناطق محقق شود و انتظارات ساکنان را بتوانیم به مناسبترین شکل پاسخ دهیم.
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد گفت: بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر مشهد حدود 1.2 میلیون نفر جمعیت را به خود اختصاص داده و لذا شورای پنجم همچون سایر ادوار مدیریت شهری به این موضوع، بعنوان مسئله‌ای جدی توجه داشته با این تفاوت که خواست و مطالبات شهروندان باید اجرا شود و نه طرحی دیکته شده از سوی شهرداری و کارشناسان این حوزه.
   گندمی با اشاره به فعالیت دفاتر توسعه محله، تصریح کرد: این دفاتر در گام نخست باید نسبت به مردم محله هدف شناخت کامل بدست بیاورند و باورهای آنها را احصاء کنند چراکه در طراحی های با مقیاس محله، باید به آنها احترام بگذاریم و بخشی از آنها لحاظ شوند.
   وی با بیان اینکه سبک زندگی مردم در این محلات زندگی در منازل ویلایی بوده که اجرای این طرح موجب تغییر سبک زندگی آنها می‌شود، اظهارکرد: این تغییر سبک باید با رضایت مردم باشد که این رضایت جز با گفتگو و آشنایی ساکنان با مزایای اجرای طرح محقق نخواهد شد.
   گندمی تاکید کرد: دفاتر تسهیلگری باید همواره این نکته را در تعامل با مردم مورد توجه قرار دهند که شهرداری و مدیریت شهری به هیچ نحوی درصدد کسب درآمد از قبل اجرای طرح های بازآفرینی نیست؛ مدیریت شهری بواسطه این بازآفرینی بدنبال نوسازی بافت‌ها، افزایش ایمنی و امنیت مردم، فراهم آوردن بستری مناسب برای بهره‌گیری از خدمات شهرداری و ... است.
   وی از پیش‌بینی مشوق هایی به منظور ایجاد میل و رغبت در ساکنان برای تجمیع اراضی آنها خبرداد و گفت: این مشوق‌ها به زودی اعلام خواهند شد؛ بازهم تاکید میکنیم که ورود مدیریت شهری با هدف کسب درآمد و انتفاع نبوده و مردم باید به این موضوع اشراف کامل پیدا کنند.
   گندمی افزود: در طرح بازآفرینی، ساکنان و شهروندان همه‌کاره هستند و مدل های ارائه شده باید براساس مطالبات آنها باشد؛ این اقدام، آغاز کار است و اگر سنگ بنای آن را خوب بگذاریم، بیش از 10 سال میتواند ادامه داشته باشد.
    
   تعداد بازدید: 95
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,326,639
  تعداد بازدید امروز : 646
  تعداد بازدید دیروز : 1,120
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/04 13:50
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد