• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 108
   کد: 176407
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   مجتبی شاکری روش مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری:

   موفقیت دفاتر توسعه محله نیازمند همکاری شهرداری‌های مناطق است

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی با تاکید بر لزوم همکاری و همراهی شهرداری‌های مناطق با دفاتر توسعه محله گفت: تحقق برنامه‌های دفاتر توسعه محله مبتنی بر جلب مشارکت مردم تنها با همراهی مناطق ممکن است.
   موفقیت دفاتر توسعه محله نیازمند همکاری شهرداری‌های مناطق است

    

   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری نشست هماهنگی و معارفه دفتر توسعه محله آبکوه با حضور مجتبی شاکری روش مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری و جواد اصغری شهردار منطقه یک برگزار شد.

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری با اشاره به راه اندازی و تاسیس دفاتر توسعه محله گفت: در جهت تحقق اهداف بازآفرینی شهری درصدد راه اندازی دفاتر توسعه محله (تسهیل‌گری) به مرور زمان در محلات هدف بازآفرینی که بافت فرسوده و سکونت گاه‌های غیر رسمی محسوب می‌شوند هستیم.

   شاکری روش با اشاره به اینکه 8 سال از شروع به کار مدیریت طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه می‌گذرد افزود: یکی از بافت های فرسوده میانی که از گذشته در آن مداخلاتی صورت گرفته، بافت آبکوه است که تصمیم گرفته شد با توجه به شرایط و اهمیت خاص آن برای مدیریت شهری یکی از دفاتر توسعه محله سازمان بازآفرینی در این بافت راه انداری شود.

   وی با اشاره به اهمیت بهره برداری از تجربیات شهرهایی که در زمینه بازآفرینی فعالیت داشته‌اند تصریح کرد: با توجه به تجریباتی که شهرهای دیگر در زمینه الگوی بازآفرینی داشته‌اند و نظر متخصصینی که در این حوزه فعالیت کرده‌اند، توفیق دفاتر توسعه محله تا حد بسیاز زیادی منوط به همراهی و پشتیبانی شهرداری‌های مناطق و حمایت مدیران آن است.

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری تاکید کرد: لذا دفتر توسعه محله آبکوه که فعالیت خود را شروع خواهد کرد باید در جهت پیشبرد برنامه‌های خود هماهنگی لازم را با شهرداری منطقه داشته باشد. چرا که تحقق برنامه‌های دفاتر توسعه محله مبتنی بر جلب مشارکت مردم تنها با همراهی مناطق ممکن است.

   حمایت و پشتیبانی شهرداری منطقه یک از دفتر توسعه محله آبکوه

    

   جواد اصغری شهردار منطقه یک نیز در ادامه این نشست با اشاره به عدم موفقیت طرح‌های تفصیلی گفت: تاکنون سه طرح تفصیلی شهری در مشهد ابلاغ شده است که توفیق چندانی نداشته‌اند و بررسی‌ها نشان می‌دهد دلیل عدم موفقیت آن‌ها این است که مشارکت مردم در تهیه این طرح‌ها دیده نشده است.

   وی افزود: اگرچه در تهیه این طرح ها نظرسنجی‌هایی نیز توسط مشاوران صورت گرفته است اما میزان مشارکت مردم صفر بوده است.

   اصغری با تاکید بر اینکه در تهیه و تدوین برنامه نوسازی بافت آبکوه از مشارکت مردم غفلت شده است تصریح کرد: طرحی که توسط شهرداری برای بافت آبکوه تهیه شده است در آن از  نظرات خود مردم که دارای هویت هستند و هویت محلی نیز برای آن‌ها بسیار ارزشمند است استفاده نشده است و این سوال مطرح است که با گذشت 8 سال از شروع به فعالیت مدیریت اجرایی بافت آبکوه ما چقدر موفق بوده‌ایم.

   شهردار منطقه یک افزود: یکی از مواردی که دفتر تسهیل گری آبکوه باید در شروع فعالیت خود پیگیری کند ایجاد وفاق بین مردم و مدیریت شهری است و دیوار بی اعتمادی که وجود دارد از بین برود.

   وی ادامه داد: مردم انتظار دارند حرف شان شنیده شود و در تصمیم گیری‌ها از آن استفاده شود اگر معضلات موجود در این بافت‌ها بررسی کنیم یک دهم آن کالبدی و شهرسازی است الباقی آن مستقیما به همین مشارکت مردمی بر میگردد.

   اصغری با اشاره به لزوم همکاری دستگاه‌ها برای تحقق بازآفرینی در محله آبکوه اظهار کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط باید توان خود را در جهت موفقیت دفتر توسعه محله آبکوه بسیج کنند و پای کار باشند و اینکه تنها شهرداری وارد این بافت‌ها شود کار بسیار دشوار خواهد بود.

   وی افزود: ما این آمادگی را داریم که نهایت حمایت و همراهی و پشتیبانی را از این دفاتر در شهرداری منطقه داشته باشیم. 

    

   تعداد بازدید: 108
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,326,644
  تعداد بازدید امروز : 651
  تعداد بازدید دیروز : 1,120
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/04 13:50
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد