• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 64
   کد: 179558
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
   معاون وزیر راه و شهرسازی؛

   بازآفرینی شهری باید با محوریت شهرداری و شورای شهر مشهد انجام شود/ همه دستگاه ها باید در زمینه بازآفرینی با شهرداری مشهد هماهنگ باشند

   محور اصلی بازآفرینی شهری یک کار اجتماعی همراه با مجموعه ای از اتفاقات کالبدی، فیزیکی، فرهنگی و ساختاری است و گام برداشتن در این زمینه نیازمند وجود یک عزم و اراده ملی است.
   بازآفرینی شهری باید با محوریت شهرداری و شورای شهر مشهد انجام شود/ همه دستگاه ها باید در زمینه بازآفرینی با شهرداری مشهد هماهنگ باشند

   معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بازآفرینی شهری باید با محوریت شهرداری و شورای شهر مشهد انجام شود و همه دستگاه ها باید در این زمینه با شهرداری مشهد هماهنگ باشند.
   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، محمد پژمان عصر امروز در همایش «بازآفرینی؛ هم افزایی و هم آفرینی» که با حضور مشاور وزیر کشور، استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد و رییس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد، افزود: آسیب ها و مخاطرات بافت های فرسوده و سکونتگاههای غیررسمی، ضرورت نوسازی و بهسازی این بافت ها را نشان می دهد.
   وی با بیان اینکه با وجود گذشت 15 سال از زمان آغاز فرآیند بهسازی بافت های ناکارآمد، در طی این سال ها توفیقات چندانی نداشته ایم، اظهار کرد: به نظر می رسد برای تحقق خواسته های رهبر معظم انقلاب در این راستا، باید اهتمام ویژه تری داشته باشیم.
   مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره اینکه روند بازآفرینی بافت های ناکارآمد باید سرعت پیدا کند، تصریح کرد: محور اصلی بازآفرینی شهری یک کار اجتماعی همراه با مجموعه ای از اتفاقات کالبدی، فیزیکی، فرهنگی و ساختاری است و گام برداشتن در این زمینه نیازمند وجود یک عزم و اراده ملی است.
   وی ادامه داد: در حال حاضر 25 درصد جمعیت و مساحت کشور درگیر موضوع بافت های ناکارآمد شهری و سکونتگاه های غیررسمی است لذا با توجه به حجم بالای بافت های این چنینی، همه دستگاه های اجرایی و بخش ها باید از وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی بازآفرینی شهری پشتیبانی کنند.
   پژمان گفت :یکی از نقایص جدی طرح های بازآفرینی شهری در سنوات گذشته غفلت از مطالعات اجتماعی است زیرا طرح هایی که به منظور بهسازی بافت های ناکارآمد اجرایی می شود، باید با وضعیت اقتصادی و اجتماعی مردم منطقه تناسب داشته باشد؛ اگر به این موضوع توجه نشود، قطعا در حوزه بازآفرینی به توفیقات چندانی دست پیدا نخواهیم کرد.
   معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بافت های ناکارآمد واقع در حریم شهرها درحال توسعه است به طوریکه سالانه 250 هزار نفر به جمعیت این محدوده ها افزوده می شوند.
   وی ادامه داد: ستادهای بازآفرینی استانی به منظور اولویت بندی طرح ها و پروژه ها، جمع بندی مطالعات تخصصی در حوزه های اقتصادی و اجتماعی و یکپارچه سازی برنامه های سازمان ها و نهادهای اجرایی تشکیل شده است و باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده شود.
   پژمان با بیان اینکه برای استفاده از منابع دولتی در حوزه بازآفرینی شهری تلاش های بسیاری درحال انجام است، اظهار کرد: در این زمینه دولت از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی را اختصاص داده است اما انتظار می رود که از ظرفیت دیگر بخش ها هم برای رفع مشکلات بافت های ناکارآمد استفاده شود.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

   تعداد بازدید: 64
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,326,696
  تعداد بازدید امروز : 703
  تعداد بازدید دیروز : 1,120
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/04 13:50
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد