• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 86
   کد: 180148
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد؛

   ناهماهنگی بین بخشی، مهم‌ترین دلیل ناموق بودن بازآفرینی شهری در گذشته است

   طرح‌های مصوب در زمینه این بافت‌ها ۱۰ سال قبل تهیه شده اما در خصوص پهنه‌های شهری با پیشینه روستایی و پهنه‌های با کاربری ناسازگار شهری هنوز طرح مصوب وجود ندارد.
   ناهماهنگی بین بخشی، مهم‌ترین دلیل ناموق بودن بازآفرینی شهری در گذشته است

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد گفت: یکی از مهمترین دلایل ناموفق بودن مداخلات نهادها در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی، ناهماهنگی بین ارگان‌های مختلف در اجرای این طرح‌ها است.
   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، مجتبی شاکری‌روش شب گذشته و در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه سازمان بارآفرینی اواخر دی ماه ۹۷ با هدف بازآفرینی پایدار سکونتگاه‌های غیررسمی شهر مشهد ایجاد شد، افزود: این سکونتگاه‌ها شامل بافت‌های ناکارآمد میانی، محدوده تاریخی شهرها، پهنه‌های شهری با پیشینه روستایی و پهنه‌های با کاربری ناسازگار شهری است.
   وی اضافه کرد: طرح‌های مصوب در زمینه این بافت‌ها ۱۰ سال قبل تهیه شده اما در خصوص پهنه‌های شهری با پیشینه روستایی و پهنه‌های با کاربری ناسازگار شهری هنوز طرح مصوب وجود ندارد.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه در بازآفرینی شهری خلق فضاهای شهری جدید با حفظ ویژگی‌های اصلی کالبدی و فعالیتی مورد توجه قرار دارد، اظهار کرد: هر محله‌ای ظرفیتی دارد و سعی می‌شود طرح‌های بازآفرینی به محلات کشانده شود و به صورت محلی دنبال شود.
   شاکری‌روش تصریح کرد: مشهد با 2292 هکتار بافت فرسوده رتبه سوم کشور و با 3 هزار و ۸۹۴ هکتار سکونتگاه‌های غیررسمی رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است؛ ۱۱ درصد مساحت شهری مشهد جزو سکونتگاه‌های غیررسمی، ۷.۶ درصد بافت تاریخی و ۶.۵ درصد بافت فرسوده است.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهری فضاهای شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه 69 محله هدف طرح‌های بازآفرینی در این شهر وجود دارد، گفت: مقیاس برنامه‌ریزی در این طرح‌ها محله محور است و از سال ۹۳ باید سالانه ۱۰ درصد محلات هدف طرح بازآفرینی وارد این طرح می‌شدند اما مشهد در این زمینه با عقب ماندگی روبرو است.
   وی افزود: درمرحله ابتدایی اجرای طرح‌های بازآفرینی 20 محله اولویت‌دار در مناطق مختلف مشهد انتخاب شده‌اند که برای عملیاتی شدن طرح‌ها ۲۰ دفتر تسهیل‌گری به زودی در این مناطق راه‌اندازی خواهند شد.

   منبع/پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

   تعداد بازدید: 86
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,762
  تعداد بازدید امروز : 215
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد