• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 95
   کد: 180703
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد خبر داد:

   آمادگی شهرداری مشهد جهت حمایت از تامین مسکن در مناطق هدف بازآفرینی

   شهرداری اولویت تأمین خدمات و بهبود شرایط کیفیت کالبدی و مسکن را برای این محدوده ها دارد و پیوسته درحال اجرای پروژه های متعدد در این مناطق از محل سایر درآمدها و ظرفیت های اقتصادی خود است.
   آمادگی شهرداری مشهد جهت حمایت از تامین مسکن در مناطق هدف بازآفرینی

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد از آمادگی شهرداری مشهد نسبت به اعمال کاهش در حقوقات قانونی خود به منظور حمایت از ساخت و تولید مسکن برای مناطق هدف بازآفرینی خبر داد
   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، مجتبی شاکری روش با تاکید بر اینکه تأمین سرپناه با کیفیت اعم از تولید یا مقاوم سازی مسکن یکی از محورهای مهم بازآفرینی شهری است، اظهار کرد: بر همین اساس طبق دستورالعمل ابلاغی رییس جمهور، تمام دستگاه‌های دولتی موظف‌اند زمین‌های خود را برای ساخت و ساز و تولید مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.
   وی افزود: با توجه به سیاست‌های شورای شهر و مدیریت شهری، در صورت تحقق این موضوع و تأمین زمین برای تولید مسکن در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر براساس طرح اقدام ملی، مدیریت شهری نیز آمادگی کاهش و یا تعدیل حقوقات خود ناشی از مجوزات و عوارضات قانونی را دارد، که این موضوع قبلا نیز به‌طور رسمی اعلام شده است.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد ادامه داد: البته در این‌ خصوص باید به الگوی ساخت متناسب مسکن و نیز ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی لازم برای آن‌که واحدهای مسکونی که طی این فرآیند ساخته می‌شود الزاما به مردم بافت‌های کم‌برخوردار مورد نظر تخصیص می‌یابد، نیز باشیم.
   شاکری‌روش گفت: تبعا اگر موضوعات مندرج در طرح اعلام شده اقدام ملی برای تولید مسکن، از جمله اختصاص وام با نرخ سود صفر و خرید از بازار تعهدی با تخفیف 30 درصد در کنار تأمین و تخصیص زمین فراهم شود، یقینا اتفاقات خوبی در این حوزه رخ خواهد داد.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه مدیریت شهری به هیچ عنوان به مناطق حاشیه شهر و محدوده‌های هدف بازآفرینی به عنوان منابع کسب درآمد برای شهر نگاه نکرده است، تصریح کرد: شهرداری اولویت تأمین خدمات و بهبود شرایط کیفیت کالبدی و مسکن را برای این محدوده ها دارد و پیوسته درحال اجرای پروژه های متعدد در این مناطق از محل سایر درآمدها و ظرفیت های اقتصادی خود است.
   وی خاطرنشان کرد: به‌طور قطع کمک به این محدوده‌ها و مناطق، نیازمند همراهی، اهتمام و تدابیر جدیدی از سوی کلیه نهادهای مختلف و مؤثر است که ما فرآیند جلب مشارکت و همراهی نهادها را دنبال کرده‌ایم.


    

   تعداد بازدید: 95
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,311,736
  تعداد بازدید امروز : 189
  تعداد بازدید دیروز : 199
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/03 08:11
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد