• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 59
   کد: 181132
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
   مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی خبر داد:

   اجرای 30 میلیارد تومان پروژه عمرانی در مسیر بزرگراه آزادی

   با بهره‌برداری از این پروژه ها تا پایان سال جاری، 90 درصد در بخش تملک و آزاد سازی و همچنین 63 درصد در بخش عمرانی از برنامه ساماندهی دو فاز نخست محقق می‌شود.
   اجرای 30 میلیارد تومان پروژه عمرانی در مسیر بزرگراه آزادی

   مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی از اجرای 30 میلیارد تومان پروژه عمرانی در مسیر بزرگراه آزادی خبر داد.
   به گزارش روابط عمومی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری، محمدناصر خطیب گفت: پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی با تعامل و همکاری سایر حوزه‌ها در فاز اول حدفاصل میدان قائم (عج) تا تقاطع شاهد و فاز دوم از تقاطع شاهد تا بولوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی پس از بازگشایی مسیر در سال گذشته، در حال اجرای پروژه های عمرانی است.
   وی افزود: در فاز سوم نیز حدفاصل تقاطع آیت ا... هاشمی رفسنجانی تا کال زرکش بازگشایی مسیر جهت اجرای طرح در دست اقدام است.
   مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی گفت: احداث دوربرگردان شرقی تقاطع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پروژه احداث کندرو و کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی و فضای سبز در حدفاصل خیابان رازی تا میدان قائم (عج)، پروژه تعریض پل، جداره‌سازی و ساماندهی کال زرکش و احداث کندرو در آن محل، اصلاح هندسی ورودی به بولوار آیت ا.. هاشمی رفسنجانی و پروژه پیاده‌روسازی و نورپردازی دوربرگردان‌های غیرهمسطح شاهد –آزادی بخشی از پروژه‌های عمرانی مسیر بزرگراه آزادی است.
   خطیب عنوان کرد: این پروژه‌ها با اعتبار حدود 30 میلیارد تومان در حال اجرا است که با بهره‌برداری از آنها تا پایان سال جاری، 90 درصد در بخش تملک و آزاد سازی و همچنین 63 درصد در بخش عمرانی از برنامه ساماندهی دو فاز نخست محقق می‌شود.
   خطیب در خصوص تملک و بازگشایی مسیر طرح در فاز سوم پروژه بزرگراه آزادی افزود: تملک در بزرگراه آزادی و جبران خسارت جهت آزادسازی عرصه‌های مختلف در مسیر، عمدتا با تهاتر سهم شهرداری از بابت سرانه خدمات عمومی و یا صدور مجوزات ملک ( پروانه –پایانکار ) صورت می‌پذیرد و این امر موجب مثبت شدن تراز مالی پروژه و عدم نیاز به نقدینگی و یا استفاده از اوراق و تسهیلات بانکی می‌شود.
   وی افزود: البته توافق و حصول رضایت مالکان جهت آزادسازی عرصه در مسیر به عنوان بخشی از بدهی ملک کاری زمانبر و مستلزم تمهیدات و پیشنهادات انگیزشی در قالب مصوبات شورای اسلامی شهر است که در این راستا با حمایت شورای شهر و راهبری معاونت شهرسازی و معماری دو مصوبه حمایتی اخذ شده و مورد بهره‌برداری است.
   مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی گفت: از مجموع 86 فقره پلاک در منطقه 10 مشهد و 68 فقره پلاک در منطقه 12 در فاز سوم طرح، با تعداد 32 فقره پلاک در منطقه 10 مشهد توافق و صلح نامه منعقد شده که در مرحله پیگیری جهت اجرای مفاد کامل صلح می‌باشد.
   به گفته وی با اجرای آن عرصه در مسیر به طول 670 متر و مساحت 1.8 هکتار به ارزش حدودی 37 میلیارد تومان آزادسازی می‌شود.
   خطیب خاطرنشان کرد: همچنین مراحل قانونی انعقاد صلح با تعداد 10 فقره پلاک دیگر در حال انجام است که در پی آن 324 مترطول و مساحت 8700 مترمربع عرصه در مسیر به ارزش 16 میلیارد تومان آزادسازی و آماده اجرای ادامه پروژه‌های ساماندهی خواهد شد. 

   تعداد بازدید: 59
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  شرکت بازآفرینی شهری ایران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,326,560
  تعداد بازدید امروز : 567
  تعداد بازدید دیروز : 1,120
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/04 13:50
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد - خیابان دانشگاه - دانشگاه 8 (کوچه سجادی) پلاک37 - کد پستی:9133633163

  تلفن :051-31294832
  فاکس :051-32244324
  رایانامه :bazafarini@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال سازمان بازآفرینی فضاهای شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد